Oprava brzdového třmenu

31.01.2019

Vzduchové brzdy u nákladních vozidel, přívěsů, autobusů či návěsů patří samozřejmě mezi velmi důležitou součást konstrukce celého vozidla. Ovšem jak tomu tak bývá u jakéhokoliv náhradního dílu i v tomto případě není životnost brzd nekonečná a jednou musí nastat čas, kdy je třeba se na vzduchové brzdy podívat. 

Na brzdy totiž působí nejen posypová sůl, která je velmi agresivní a je na silnicích bohužel i bohudík, přítomna nepřetržitě a to od podzimních až do jarních měsíců, nýbrž i proměnlivé počasí, které brzdám rovněž nedělá dobře. 

Pokud vás tedy v nejbližší době nemine oprava brzdového třmenu, je ten nejvyšší čas se poohlédnout po někom, kdo by případnou opravdu zvládl, za co možná nejpřijatelnější cenu a tím někým jsme právě my.

Oprava brzdového třmenu se vyplatí

Nebudeme vám mazat med kolem úst, kdy vám na rovinu prozradíme, že oprava brzdového třmenu se vám vyplatí mnohem více, než koupě nových brzd. 

Jelikož se zabýváme především repasí brzdových třmenů, víme, o čem mluvíme. Pokud byste totiž chtěli investovat do nových třmenů, vyšlo by vás to o poznání dráž, než si vůbec dokážete představit. Přitom repasované třmeny od nových nelze vesměs vůbec poznat a jejich funkčnost je rovněž naprosto identická. 

Tudíž se domníváme, že není co řešit, nemyslíte?

Oprava brzdového třmenu za třetinovou cenu se stejnou životností jako nového

Ano, oprava brzdového třmenu vás skutečně vyjde až o třetinu méně peněz, než koupě nových brzdových třmenů. Životnost repasovaného třmenu je ovšem srovnatelná s životností těch nových a to bez nadsázky. 

Pokud se tedy domníváte, že do vašeho nového vozu, kterému poměrně rychle vypršela životnost brzdového třmenu, čemuž se nelze v našich podnebních podmínkách divit, je dobré instalovat pouze nový brzdový třmen, jste na omylu. 

Budete totiž jen zbytečně platit za něco, co lze s naprostým klidem repasovat, za což vám ručíme.

Oprava brzdového třmenu
Oprava brzdového třmenu