Renovace brzdových třmenů od nás vždy v prvotřídní kvalitě

03.10.2016

Pokud máte na vašem vozidle nečinné brzdové třmeny (zadřené písty, zkorodované vodící čepy, špatný "štelovací" mechanismus, asymetrické opotřebení brzdových destiček, utržené odvzdušňovací šrouby atd.), nemusíte hned sahat hluboko do kapsy pro koupi nových brzdových třmenů.

Renovace brzdových třmenů - průběh

Nabízíme vám profesionální renovace brzdových třmenů, kdy se z nečinných či dokonce zcela nefunkčních třmenů stanou brzdové třmeny, které mají parametry nových třmenů. Při renovaci dojde k výměně všech aktivních částí třmenu (písty, těsnění, odvzdušňovací šrouby aj.) a renovaci pasivních částí (litinové odlitky). Jelikož provádíme výměnu celého agregátu brzdového třmenu, poskytujeme na něj záruku jako na nový třmen - tj. 2 roky.

Renovace brzdových třmenů - postup

Během renovace brzdových třmenů rozebereme brzdový třmen na jednotlivé díly. Písty, těsnění, manžety, vodící čepy a kolíky jsou vyměněny za nové. Původní odvzdušňovací šrouby ve velké většině nelze povolit (zanedbaný servis), proto je nutné je často odvrtat. Závit poté obnovíme a vyměníme šrouby za nové. Povrch těles samotných třmenů zbavíme koroze a jiných nečistot. Poté je třeba povrch tělesa třmenu upravit, tak aby byly uzavřeny póry, ve kterých by se mohla držet nečistota. Pokud má zákazník zájem o změnu designu nebo antikorozní úpravu povrchu tělesa třmenu, můžeme na jeho požadavek povrch upravit speciální barvou na brzdové třmeny.

Specializujeme se na opravy a repase vzduchových brzd především těchto značek: Wabco, Haldex, Knorr, BPW, Meritor. Samozřejmě ale zrenovujeme brzdové třmeny i jiných značek.


Repasovaný brzdový třmen
Repasovaný brzdový třmen